#PAGE_PARAMS# #ADS_HEAD_SCRIPTS# #MICRODATA#

Zenaro

Zenaro

Léčivý přípravek Zenaro je určený alergikům, kteří se potýkají se silnými projevy alergické rýmy anebo kopřivky (otok kůže se zarudnutím a pálením). Léky ze skupiny tzv. druhé generace antihistaminik poskytují. V případech přetrvávajících obtíží lze tablety Zenaro užívat i dlouhodobě, a to po dobu kontaktu s alergeny (pyly trav, roztoči a další). Tablety jsou určené pro dospělé a děti od šesti let věku.

Zenaro

Koupit

Indikace

  • Léčivý přípravek Zenaro se užívá v případě silných nosních a očních projevů sezónní a celoroční alergické rýmy. Konkrétně může jít o výtok a svědění v nose, ucpaný nos, kýchání, svědění a slzení očí a svědění v krku. V případě déletrvající příznaků (déle než čtyři dny v týdnu nebo déle než čtyři týdny v roce) může být pacientovi navržena i dlouhodobá léčba po dobu kontaktu s alergeny.
  • Také je určený ke zmírnění projevů kopřivky, tedy vystouplé svědivé vyrážky doprovázené otokem.
  • Tablety Zenaro jsou určené pro dospělé i děti od šesti let věku.

Dávkování

  • Dospělí, dospívající i děti od 6 do 12 let užívají jednu tabletu (5 mg) jednou denně.
  • Tablety se polykají celé, zapíjí tekutinou a mohou se užívat s jídlem nebo nezávisle na jídle. Doporučuje se je užívat v jedné denní dávce.

Délka podávání:

Pokud jsou projevy alergické rýmy občasné (trvají méně než čtyři dny v týdnu nebo méně než čtyři týdny v roce) je možné léčbu přerušit a v případě opětovné potřeby znovu zahájit. U přetrvávající alergické rýmy (symptomy, které trvají déle než čtyři dny v týdnu nebo déle než čtyři týdny v roce) může pacient užívat přípravek dlouhodobě po dobu kontaktu s alergeny.

Aktuální pylový zpravodaj

16. 9. 2024 - 22. 9. 2024

Dominantní alergeny

Shrnutí předchozího období
V první polovině týdne jsme na většině území České republiky registrovali menší množství pylu amb...
Přečíst více
Předpověd na další období
V nadcházejícím období očekáváme stále spíše nižší koncentraci vzdušných alergenů. Vedle pylu amb...
Přečíst více

Právě aktivní alergeny

Doporučené články